Nikt nie jest w stanie poznać siebie bez patrzenia wewnątrz, bez poznania swoich mocnych stron, swoich granic czy lęków. Joga jest swego rodzaju narzędziem, które pozwala nam poznać samych siebie, ale także uczy jak żyć w funkcjonować społeczeństwie oraz jak lepiej odnajdywać się w stresowych sytuacjach.


Bandhy- czym są i jak wpływją na praktykę jogi?

Chodząc na zajęcia jogi z pewnością nie raz słyszałaś hasło w stylu ‚zaangażuj Bandhy’, „uaktywnij Mulabandhę”, ‚pępek do kręgosłupa’ czy coś w tym stylu. Jeśli regularnie uczęszczasz na zajęcia to być może udało Ci się dowiedzieć czym są Bandhy, ale z doświadczenia wiem, że nauczyciele jogi rzadko wyjaśniają pojęcie Bandh na zajęciach i może być … Czytaj dalej Bandhy- czym są i jak wpływją na praktykę jogi?

Savasana. Co nam daje i jaką ma moc?

Savasana- pozycja trupa. Najważniejsza pozycja w jodze, która następuje na końcu każdej praktyki. W Savasanie leżymy w bezruchu, na plecach. Dosłownie odzwierciedlając moment kiedy będziemy martwi. Moment kiedy naprawdę nie mamy nic do zrobienia.  Savasana jest swego rodzaju nagrodą za ciężką pracę włożoną w praktykę fizyczną, dająca nam zasłużony odpoczynek. Każe nam się zatrzymać. A … Czytaj dalej Savasana. Co nam daje i jaką ma moc?

Dlaczego joga uspokaja?

Od jakiegoś czasu chodzisz na jogę, wytrwale wykonujesz wszystkie niewygodne asany, oddychasz, a na koniec relaksujesz się w savasanie. Czasami bez trudu udaje Ci się wytrwać całą godzinę na macie, ale czasami masz dość po pierwszych kilku minutach. Walczysz ze sobą, serce bije jak szalone, a Ty bijesz się z milionem myśli w głowie, odliczając … Czytaj dalej Dlaczego joga uspokaja?

Pranayama- ekspansja siły życiowej

Oddech jest najważniejszą, a jednocześnie najmniej docenianą funkcją życiową. Wszyscy oddychamy, ale rzadko kto zdaje sobie sprawę jak oddech wpływa na nasze życie. Dzięki świadomości oddechu i pracy z nim możemy polepszyć funkcjonowanie organizmu oraz poprawić jakość naszego życia.   Wszyscy jesteśmy zależni od energii oddechu, która przepływa przez tysiące kanałów i ośrodków energetycznych w … Czytaj dalej Pranayama- ekspansja siły życiowej

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Otrzymuj nowe treści bezpośrednio na swojego maila.